Veokid

Vähendage oma ökoloogilist jalajälge  

Kas soovite olla oma tegevuses keskkonnasõbralikum ning samuti on kütusesääst oluline märksõna?  Tutvuge lähemalt meie gaasimootoriga veokitega. Need sobivad kõikjale, alates jäätmete kogumisest ja jaotusvedudest kuni nõudlike piirkondlike vedude ja kaugvedudeni. Veokid on saadaval erinevates versioonides, mida saab kasutada surumaagaasiga (CNG) või veeldatud maagaasiga (LNG), mida toodetakse nii maagaasist kui ka biogaasist (olenevalt kättesaadavusest). Need veokid võimaldavad sujuvalt üle minna keskkonnasõbralikumale veondusele, sest tagatud on hea kütusevaru kogu maailmas ja CO2-jalajälg väheneb 20–100%*.

Meie gaasimootoriga veokid

Linnavedudeks (näiteks jäätmete kogumiseks ja jaotusvedudeks) saate valida kerge ja mitmekülgse Volvo FE CNG, mis võimaldab surubiogaasi või maagaasi sõiduulatust kuni 400 km. Piirkondlikeks vedudeks ja kaugvedudeks saate valida gaasimootoriga Volvo FM-i ja Volvo FH vahel, mille sõiduulatus on kuni 1000 km ning millel on veeldatud maagaasi või biogaasi kasutades suur jõudlus.

Mis on surumaagaas?

Surumaagaas (CNG) on maagaas või biogaas, mis on kokku surutud suure rõhuni ja seda hoitakse veoki paakides. Meie CNG-mootoriga veokid tagavad piisava võimsuse, pöördemomendi ja sõiduulatuse, et tulla toime nõudlike jaotusvedude ja jäätmete kogumisega. Surubiogaasi kasutamisel vähenevad CO2-heitmed kuni 70%**.

Mis on veeldatud maagaas (LNG)?

Bio- ja maagaasi, mida on veeldatud madalal temperatuuril, müüakse vastavalt bio-LNG ja veeldatud maagaasi (LNG) nime all. Kui gaas veeldub, väheneb selle maht, mis võimaldab hoida veoki paagis piisavalt kütust kaugvedude jaoks. Euroopa Liidu toetusel laieneb tanklate võrk kogu Euroopas. Seega on gaasil diislikütuse asendamiseks suur potentsiaal. Bio-LNG (biogaas) kasutamise korral vähenevad CO₂-heitmed 100%*.

* See hõlmab sõiduki heitkoguseid kaugsõidul, mida nimetatakse "paagist ratasteni", biogaas koos hüdrogeenitud taimeõli (HVO) lisandiga, võrreldes Euroopa standardset diislit kasutava veokiga.

Kas olete valmis gaasimootoriga veoki jaoks?