Veokid

Vähendage oma ökoloogilist jalajälge  

Kas soovite olla oma tegevuses keskkonnasõbralikum ning samuti on kütusesääst oluline märksõna?  Tutvuge lähemalt meie gaasimootoriga veokitega. Need sobivad kõikjale, alates jäätmete kogumisest ja jaotusvedudest kuni nõudlike piirkondlike vedude ja kaugvedudeni. Veokid on saadaval erinevates versioonides, mida saab kasutada surumaagaasiga (CNG) või veeldatud maagaasiga (LNG), mida toodetakse nii maagaasist kui ka biogaasist (olenevalt kättesaadavusest). Need veokid võimaldavad sujuvalt üle minna keskkonnasõbralikumale veondusele, sest tagatud on hea kütusevaru kogu maailmas ja CO2-jalajälg väheneb 20–100%*.

Meie CNG- ja LNG-veokid

Linnavedudeks (näiteks jäätmete kogumiseks ja jaotusvedudeks) saate valida kerge ja mitmekülgse Volvo FE CNG, mis võimaldab surumaagaasi või biogaasiga sõiduulatust kuni 400 km. Piirkondlikeks vedudeks ja kaugvedudeks saate valida Volvo FM LNG ja Volvo FH LNG, mille sõiduulatus on kuni 1000 km ja millel on suur võimsus veeldatud maagaasi või biogaasiga.

Mis on surumaagaas?

Surumaagaas (CNG) on maagaas või biogaas, mis on kokku surutud suure rõhuni ja seda hoitakse veoki paakides. Meie CNG-mootoriga veokid tagavad piisava võimsuse, pöördemomendi ja sõiduulatuse, et tulla toime nõudlike jaotusvedude ja jäätmete kogumisega. Surubiogaasi kasutamisel vähenevad CO2-heitmed kuni 70%**.

Mis on LNG?

LNG on maagaas või biogaas, mis on madalale temperatuurile jahutamisega veeldatud. Kui gaas veeldub, väheneb selle maht, mis võimaldab hoida veoki paagis piisavalt kütust kaugvedude jaoks. Euroopa Liidu toetusel laieneb veeldatud maagaasi tanklate võrk kogu Euroopas. Seega on veeldatud maagaasil diislikütuse asendamiseks suur potentsiaal. Meie LNG-mootoriga veokid, mis töötavad fossiilsel maagaasil, vähendavad CO2-heitmeid 20%* võrreldes diislikütusega. Ja biogaasi kasutamise korral vähenevad CO2-heitmed 100%*.

* See hõlmab veoki kasutamise ajal tekitatud heitmeid.

** See hõlmab kütuse tootmisel ja kasutamisel tekkivaid heitmeid, mida nimetatakse "allikast ratasteni".

Kas olete valmis gaasimootoriga veoki jaoks?