Veokid

Arvutage välja oma ökoloogiline jalajälg

Keskkonnahoid on üks meie põhiväärtusi ja me tahame aidata teil teha õigeid valikuid, andes teile tervikliku ülevaate teie keskkonnamõjust. Meil on hea meel tutvustada fakte kogu elutsükli mõju kohta ja nii võtame vastutuse.

Miks ma peaksin oma ökoloogilist jalajälge arvutama?


Kui otsite jätkusuutlikku transporti, siis ilmselt teate, et teie veokite kogu ökoloogiline jalajälg ei piirdu nende kasutamisel tekkivate CO2 heitmetega. Kaasata tuleb kõik alates tooraine ja muude tootmises kasutatavate ressursside kaevandamisest kuni ringlussevõtust tulenevate heitmeteni.


Kasutage oma tulevase autopargi planeerimisel kalkulaatorit. Saate tervikliku ülevaate sellest, kuidas erinevad valikud võivad teie keskkonnajalajälge muuta, ja saate hõlpsalt võrrelda olemasolevaid alternatiive. Kõrvutage elektrilist Volvo veokit gaasi- või diiselmootoriga veokiga – teie läbisõidu ja energiajaotuse põhjal. Kui teie kliendid hoolivad jätkusuutlikkusest, võib kalkulaator anda selge ülevaate sellest, kuidas teie veokid nende transpordiahelas ökoloogilist jalajälge vähendavad. Ja võite võita rohkem lepinguid.

Mõju analüüsitakse kolmes valdkonnas

Tootmine

See kalkulatsioon hõlmab kogu tootmist, isegi tooraine kaevandamist, materjalide ja osade vedu ning ka kokkupanemist.

Kasutamine

See alajaotus käsitleb veoki kasutuskestuse keskkonnamõju, sealhulgas kütuse tootmist, kütusekulu ja hooldust.

Elutsükli lõpp

Need kalkulatsioonid hõlmavad ringlussevõtuga seotud heitmeid, jäätmeid ja krediite

Volvo Trucks saab uhkelt väita, et meil on faktid kogu elutsükli mõju kohta. Nii saame võtta vastutuse.

Kuidas me oma arvutusi teeme

Kalkulaatori eesmärk on aidata teil arvutada teie veoki CO2 heitkogused. Arvutused põhinevad ulatuslikel veokite uuringutel ja katsetustel. Kalkulatsioonide aluseks on teostatud elutsükli hindamised. Need hõlmavad materjalide tootmist alates tooraine kaevandamisest ja lõpetades nii meie tarnijate kui ka meie endi Euroopa tootmistehastes kasutatavate komponentide tootmisega.

Hindamine hõlmab ka hooldust, materjalide ringlussevõttu, tehastevahelist transporti, kütuse tootmist ja heitgaase. Utiliseerimisetapis lisab krediite see, et järgmise toote jaoks ei toodeta uut metalli.

Tekkis küsimus?

Teie asukohajärgne Volvo Trucksi müügiesindaja vastab teie küsimustele. Astuge läbi, helistage või kutsuge nad enda juurde.