Sobib hästi jäätmeveoks ja linnasisesteks jaotusvedudeks.

See näeb välja nagu tavaline Volvo FE. Kuid uue Volvo FE CNG mootoriruumis on uus süüteküünaldega Euro 6 mootor, mille kütuseks on ainult looduslik surugaas või eelistatavalt surubiogaas.

Ja see veok on varustatud automaatkäigukastiga. Nii on tagatud tavalise Volvo FE tootlikkus ja sõiduomadused. See veok on ideaalne sagedaste paigaltvõtmiste ja peatumistega lühivedude jaoks, näiteks jäätmeveoks ja linnasisesteks jaotusvedudeks. 

Paljud linnad maailmas otsivad alternatiivi diiselmootoriga veokitele. Taastuvkütus on sageli lepingute saamise eeltingimus – eriti, kui tegemist on prügiveoga. Volvo FE CNG näol saame linnakeskkonnas palju sõite tegevatele ettevõtetele nüüd pakkuda palju väiksema keskkonnamõjuga veokit.

Metaan põleb täiesti lõhnatult. Peale selle, metaan eraldab väga vähe kahjulikke osakesi. Kui metaani ekstraheeritakse biogaasist, näiteks orgaanilisest materjalist, tekib süsinikdioksiidi heitmeid kuni 70% vähem kui diiselveokil. 

Tahkete osakeste nii väikese koguse tagamiseks on vaja ainult kolmesuunalist katalüsaatorit. Tahkete osakeste filtrit ei ole vaja. Ega ka AdBlued. 

Euro 6 mootor FE CNG jaoks

Kütuste arendamisega kaasnevad omadused, mis muudavad Volvo FE võimsaks ja töökindlaks veokiks.

FE CNG Euro 6 mootor. 
Võimsus: 320 hj. Pöördemoment: 1356 Nm. Volvo FE CNG on varustatud 2x4 või 2x3 gaasipaagiga. Surugaasi paagid on paigaldatud raami mõlemale küljele. Sõiduulatus võib optimaalsetes sõidutingimustes olla kergete jaotusvedude korral isegi 400 km ja raske jäätmekogumise korral kuni 250 km.

Automaatkäigukast
Peale uue gaasimootori on Volvo FE CNG varustatud automaatkäigukastiga. Tänu sellele on selle veoki jõudlus ja sõiduomadused samasugused kui tavalisel Volvo FE-l.

Metaangaas on kütus, mis pikemas perspektiivis saab jätkusuutlikuks alternatiiviks diislikütusele. Nüüd sõltub positiivne areng ühiskonnast endast: õigusaktide ja õigete tingimuste loomisest.“

Volvo FE CNG mootori töökarakteristik

G9K320 – võimsus/pöördemoment

Volvo FE CNG (looduslik surugaas) on välja töötatud eeskätt lühikeste sõidutsüklite jaoks sagedaste peatuste ja paigaltvõtmistega.

Mootor

  G9K320
Max võimsus pööretel 2000–2100 p/min 320 hj (239 kW)
Max pöörlemissagedus 2200 p/min
Max pöördemoment pööretel 1300–1400 p/min 1356 Nm
Silindrite arv 6
Töömaht 8,9 dm3
Kolvikäik 144,5 mm
Silindri läbimõõt 114 mm
Surveaste 12:1
Säästlik pöörlemissagedus 1200–1700 p/min
Õlifilter Täisvoolufilter
Õlisüsteemi maht 27,6 l
Jahutussüsteemi maht 12,4 l
Kuivmass (baasmootor) 373 kg
Mootori süsteemipinge 12 V
Veoki ja käivitimootori süsteemipinge 24 V
VT

Proovige seda ise

Volvo Trucksi kohalik esindus on valmis teile tutvustama Volvo FE CNG omadusi ja eeliseid.

Leidke kohalik esindus