Volvo dünaamiline roolisüsteem on algusest peale taganud ideaalse stabiilsuse suurel kiirusel ja täieliku juhitavuse väikesel kiirusel. Süsteemi uusim versioon pakub ka mõned väga kasulikud funktsioonid igapäevaseks sõitmiseks rasketes teeoludes. See on nüüd paremini kohandatav ja aitab säilitada veoki õiget asendit teel. Külglibisemis- või libisemisohu tuvastamise korral saab süsteem sekkuda.

Dünaamiline roolimine kogu päeva jooksul

Volvo dünaamiline roolisüsteem väldib ebatasasel teepinnal sõitmise korral rooli vibreerimist ja roolini kanduvaid tõukeid. Tagurdamine ja kitsastes kohtades manööverdamine on samuti lihtsamaks muutunud – väikesel kiirusel on rooli keeramine umbes 70% kergem. Kui juht rooli vabastab, naaseb see automaatselt keskasendisse.

Suurel kiirusel ning isegi viletsamatel teedel ja tugeva külgtuule korral säilitab veok kindla suuna. Tehnoloogia põhineb veoki hüdraulilisel roolivõimendil ja seda toetaval elektrooniliselt juhitaval elektrimootoril, mis pidevalt reguleerib rooli keeramist ja annab vajaduse korral täiendava jõu.

Seadete kohandamisele kulub vähem aega

Seadete kohandamisele kulub vähem aega

Volvo dünaamilise roolisüsteemiga veoki pardamenüüst saate kiiresti rooliseaded valida ja sõitu alustada. Samuti saate olenevalt sõidukohast rakendada sõidurajal püsimise abi vaid ühe nupuvajutusega. Stabiilsusabi töötab alati taustal.

Kohandatav Volvo dünaamiline roolisüsteem

Kohandatav Volvo dünaamiline roolisüsteem

See funktsioon võimaldab rooli kohandada dünaamilise roolisüsteemi eelseadete menüü kaudu. Võite valida eelseatud režiimide vahel või rooliseaded täielikult kohandada kohandamismenüü Custom kaudu.

Volvo dünaamiline roolisüsteem koos stabiilsusabiga

Volvo dünaamiline roolisüsteem koos stabiilsusabiga

Kui veokil tekib vähenegi külglibisemine, sekkuvad Volvo dünaamiline roolisüsteem ja stabiilsusabi ning annavad roolile väikese lisajõu, et aidata veokit vastupidises suunas roolida ja stabiliseerida. Erinevates kohtades paiknevad andurid jälgivad veoki pöördumist vertikaaltelje ümber.

Volvo dünaamiline roolisüsteem koos sõidurajal püsimise abiga

Volvo dünaamiline roolisüsteem koos sõidurajal püsimise abiga

Kui sõidate kiirusel üle 55 km/h, sekkub veoki sõidurajal püsimise abisüsteem. Süsteem jälgib kaamera abil veoki asendit. Veoki võimaliku sõidurajalt väljasõidu ohu korral rakendub roolimisabi ja aitab veokijuhil naasta soovitud suunda. Kui vaja on täiendavat abi, hoiatab veokijuhti hoiatussignaali asemel rooli õrn vibreerimine.

Pingevaba juhtimine igal kiirusel

Pingevaba juhtimine igal kiirusel

Suurel kiirusel hoiab Volvo dünaamiline roolisüsteem veoki stabiilsena ja kindlalt kursil. Aeglasel ja ettevaatlikul manööverdamisel on sõltumata koormast tagatud suurem roolimisjõud. Tegelikult saate nendes tingimustes juhtida uut Volvo FMX-i kasvõi ühe sõrmega.

Tagurdamine on nüüd sama kerge kui edasisuunas sõitmine

Tagurdamine on nüüd sama kerge kui edasisuunas sõitmine

Oleme võtnud ära pinge täiskoormaga veoki tagurdamisel. Volvo dünaamiline roolisüsteem tagab teile täpsuse, peaaegu pingutuseta juhtimise ja viib rooli automaatselt tagasi keskasendisse. Tänu paremale suunastabiilsusele saate tagurdada suunast kõrvale kaldumata.

Sirge sõitmine kõikides tingimustes

Sirge sõitmine kõikides tingimustes

Suuna korrigeerimine pärast ebatasasel pinnal pidurdamist? Läinud. Löökaukude, teeroobaste ja teemärgiste löögid? Peaaegu märkamatu. Volvo dünaamiline roolisüsteem tasakaalustab isegi tugeva külgtuule mõju. Seega võite lõdvendada oma haaret roolil – veok muudab suunda ainult siis, kui teie seda tahate.

Dünaamiline sõitmine

Dünaamiline sõitmine

Volvo dünaamiline roolisüsteem koos individuaalsete seadetega annab teile otsustusvabaduse. Teie määrate rooli keeramise takistuse, mis sobib sõidutingimuste ja teie eelistustega. Saate valida eelmääratud või täielikult kohandatud seade. Tulemuseks on täpselt teie vajadustele vastav sõiduelamus.

Külglibisemise vältimine

Külglibisemise vältimine

Volvo dünaamiline roolisüsteem koos stabiilsusabiga minimeerib külglibisemisest tingitud liiklusõnnetuste ohtu. Kui süsteem tuvastab külglibisemise, annab see roolile kohe väikese lisajõu. See aitab veokit stabiliseerida juba enne, kui jõuate märgata, et midagi on valesti.

Püsige sõidurajal

Püsige sõidurajal

Volvo dünaamiline roolisüsteem koos sõidurajal püsimise abiga minimeerib üle katuse rullumise ja muu sõidukiga kokkupõrke ohtu. Kui veok läheneb tahtmatult rajamärgistusele, juhitakse see kerge roolimisse sekkumisega tagasi soovitud suunda. See on vaevu märgatav, kuid viib ohutuse uuele tasemele.

Tere tulemast uude kabiini

Tere tulemast uude kabiini

Volvo dünaamiline roolisüsteem koos välise juhtimisega võimaldab teil veokit juhtida kaugjuhtimispuldi abil. See on ideaalne, kui veoki korduvaid lühikesi manöövreid kombineeritakse tööga väljaspool kabiini. Teie jõudlus paraneb, rääkimata sellest, et teie tööpäev muutub palju mugavamaks.

Väline juhtimine

Olete valmis proovima dünaamilist juhtimist?

Lubage, et juhendame teid Volvo Trucksi müügiesindaja juurde.

Leidke kohalik esindus