Veokid

KESKKONNAHOID – SELLE EEST ME SEISAME

Võib öelda, et oleme teerajajad. Keskkonnahoid on olnud üks meie põhiväärtustest alates 70-ndatest. Sellest ajast alates oleme vähendanud uute Volvo veokite heitmetaset 90% võrra ning kütusekulu ja kliimamõju 40% võrra. Usume transporditööstuse jätkusuutlikku tulevikku. Meie veokid, teenused ja tööprotsess jätkavad teenäitajana sel teekonnal.

Veokid ja teenused

Meie eesmärk on luua veokeid ja teenuseid, millel on keskkonnale väiksem mõju. Oleme olnud tõeliselt edukad, alates kütusesäästlikkuse suurendamisest kuni uute kütuste uurimiseni.

Energiatõhusus
Alates 1970. aastast on kütusekulu vähenenud 40% võrra. Kuid me teame, et suudame enamat. Seetõttu oleme pühendunud säästlikkuse parandamisele.

Kütusekulu haldus
Meie veokid on kütusesäästlikud. Meie nutikad kütusekulu haldussüsteemid ja juhikoolitus aitavad teil sellest võtta maksimaalset.

Alternatiivsed kütused
Olime esimene veokitootja, kes testis ulatuslikult Bio-DME kütust ja töötas välja metaangaasiga töötava diiselmootori.

Veoki heitmed
Meie Euro 6 mootoril on tahkete osakeste heitmed poole väiksemad ja lämmastikoksiidide sisaldus peaaegu 80% väiksem. Veeldatud maagaasiga (LNG) töötavatel veokitel on ka heitmetase tunduvalt väiksem.

Materjalid ja taaskasutus
Uue Volvo veoki valmistamisel kasutatud materjalidest umbes kolmandik on taaskasutuses. Pärast veoki kasutusaja lõppemist saab ümber töötada kuni 90% materjalidest.

Lisateave meie säästlike veokite ja teenuste kohta

Meie tootmine

Oleme muutmas oma tootmisprotsessi täielikult jätkusuutlikuks. Meie tehased Belgias Gentis ja Rootsis Tuves olid esimesed kliimaneutraalsed sõidukitehased maailmas. Meie Umeå värvimistöökojal Rootsis on tööstusharu madalaim lahustite eraldumistase. Üha rohkem meie müügiesindusi on samuti muutumas CO2-neutraalseteks. See ei ole veel kõik. See töö laieneb kiiresti ja globaalselt ning hõlmab võimalikult paljusid meie tootmismeetodeid, tehaseid, transporti ja müügiesindusi.

Lisateave meie jätkusuutliku tegevuse kohta 

Vähendage oma mõju

Keskkonnahoid on suur tegur veoki või veokipargi valimisel. Teie Volvo Trucksi müügiesindus aitab teid.