Veokid

Kuidas parandada veoautode kütusesäästlikkust

Pole saladus, et suurim kulu transpordiettevõttele on kütus. See moodustab vähemalt 1/3 paljude veoettevõtete kogukulust. Niisiis, kuidas kütusesäästlikkust parandada? Selle taga on teadmine sellest, mis on peamised tegurid ja kuidas nad toimivad. Sellelt lehelt leiate teavet selle kohta, millele mõelda, kui soovite oma kütusearvet vähendada – alates veoki spetsifikatsioonidest ja hooldusest kuni juhi jõudluse ning transpordiinfosüsteemini.

Mis mõjutab kütusekulu kõige rohkem?

Veok ise

Veok tuleb parima võimaliku kütusesäästu saavutamiseks õigesti määratleda. Siin tuleb arvestada kolme peamise teguriga: jõuülekande, aerodünaamika ja veeretakistusega.

Lisaks spetsifikatsioonidele saate oma sõidukiparki õigeid hooldusteenuseid kasutades hooldada ja hallata ning parandada ka kütusesäästlikkust.

Juhi tööviljakus

Kas teadsite, et tavaliselt on parimad juhid keskmistest juhtides 5–10% kütusesäästlikumad? Erinevus võib olla veelgi suurem – kuni 20%.

Võimalused, kuidas juhi tööviljakus võib teie majandustulemusi mõjutada on kiirushoidiku kasutamine, õigel kiirusel sõitmine ja õige pidurdamine.

5 võtmeküsimust kütusekulu, heitmekoguste ja sõidukipargi kulude parandamiseks

Kõige olulisemate kütusesäästu mõjutavate tegurite tutvustus.

1. Kuidas optimeerite jõuülekannet?

Veoauto kütusesäästu üks suurimaid tegureid on jõuülekanne. Kui see on kohandatud, on suur osa teie veoki kütusekulust fikseeritud – seega on oluline, et see oleks korrektselt tehtud. Kuigi kõik jõuallika komponendid mängivad rolli – alates tagasillast kuni käigukasti õlini – on kolm kõige suuremat mõju avaldavat komponenti mootor, käigukast ja kiirushoidik.

Tänapäeval on hiljutised tehnoloogilised edusammud viinud nende komponentide tõhususe uutele kõrgustele. Kombineeritud turbomootorid (nagu D13TC) annavad palju võimsust ja tagavad parema kütusesäästlikkuse kui eSCR-id ning vähendavad oluliselt ka AdBlue kasutamist. Automaatkäigukast nagu I-Shift kasutab käiguvahetuse ülitäpseks muutmiseks reaalaja sõiduandmeid. Prognoosiva kiirushoidiku (I-See) kasutuselevõtt tähendab, et juhid saavad isegi künklikul maastikul jala gaasilt maha võtta ja säästa veelgi rohkem kütust.

3 parimat jõuülekande tegurit

Tutvuge nende lahendustega optimaalse jõuülekande tagamiseks.

2. Kuidas parandada aerodünaamilisi omadusi?

Aerodünaamika on teine tehniline tegur, millel on suur mõju veoautode kütusekulule. Jõudlust võivad mõjutada kõik alates välistest tarvikutest kuni peeglite ja esispoileriteni, kuid kõige olulisemad on järgmised:

  • Kabiini disain
  • Katusespoiler ja kabiini külgspoilerid
  • Raami katted ja poritiiva servad
  •  Haagis

Niisiis, kuidas parandada veoki aerodünaamilisi omadusi? Kabiinide puhul mõjutavad seda nii kõrgus, katuse kaldenurk kui ka konstruktsioon. Kuidas on katusespoileri, kabiini külgspoilerite, raami külgkatete ja poritiibade servadega? Need kõik parandavad kütusesäästu, kuid veenduge, et katusespoiler oleks tehases paigaldatud – potentsiaalset kütusesäästu võib mõjutada isegi 5 cm liiga madalale või 10 cm liiga kõrgele paigaldamine. Haagistega seoses: oluline on hoida need kõige paremas seisukorras ja reguleerida rattaid. Saate oma sõidukit hooldada ühes kohas kasutades meie haagisehoolduse teenust.

 Haagisehooldus

3. Kuidas veeretakistust minimeerida?

Veeretakistus on suuruselt kolmas kütusekulu mõjutav tehniline tegur. Selle määravad peamiselt:

  • Rehvid
  • Rataste suunang

Veeretakistuse vähendamiseks kasutage "mitmeotstarbeliste" rehvide asemel kütusekulu optimeerimiseks mõeldud rehve. Kindlasti ärge sõitke madala rehvirõhu või vale sildade seadistusega. Vale seadistuse tulemusena muutub juhtimine ebastabiilseks ja veok võtab teel rohkem ruumi, kuna rattad ei liigu samal trajektooril. See suurendab õhutakistust, mis halvendab kütusesäästlikkust.

4. Kuidas veoautode hooldus, transpordiinfosüsteem ja ühenduvus kütusekulusid vähendavad?

Õigete hooldusteenuste kasutamine muudab kütusekulu jälgimise ja kokkuhoidmise lihtsaks ning hoiab teie sõidukipargi kõige paremas seisukorras.

5. Kuidas juhi tegevus mõjutab kütusekulu? 

Juhtidesse investeerimine on sama oluline kui veokitesse investeerimine. Miks? Kuna kogenud ja motiveeritud veokijuhtide suurem tööviljakus on tõestatud fakt, siis nad sõidavad ka säästlikumalt ja ohutumalt. Kõige olulisem, mida juht kütuse säästmisel teha saab, on kujundada head harjumused seoses:

  •  Sõidukiirusega
  • Püsikiiruse regulaator
  • Pidurdamisega

Muudeks teguriteks on ennetavalt, vabakäigul ja linnaliikluses sõitmine.

Meie juhikoolituste ära kasutamine on kindlaim viis juhi jõudluse ja teie majandustulemuste suurendamiseks. Lisaks kütuse säästmisele võivad need tõsta ka tootlikkust, suurendada teie juhtide valdkonnapõhiseid teadmisi, parandada ohutust ning aidata parimaid juhte ligi meelitada ja enda juures hoida.

Veokijuhtide täiendkoolitus

Alternatiivsed kütused

Kui lihtne on elektriveokitele üle minna?

Vähendage oma jalajälge

Asjakohased uudised ja lood

Latest Press Release

Latest Press Release

Võtke ühendust müügiesindusega

Alates sobiva varuosa leidmisest kuni veoki remontimise ja hooldamiseni – siinkohal aitab teid Volvo Trucksi esindus. Helistage meile või veelgi parem, külastage meid.