Veokid

Vajalik abi vajalikul hetkel

Volvo juhti abistavad süsteemid

Veoki ohutuse lahutamatu osa on teile rooli taga õiget tuge pakkuda. Volvo Trucksi juhiabisüsteemid annavad teile, teie veokile ja teistele liiklejatele parima võimaliku toe ja kaitse. Juhiabisüsteemide projekteerimisel on meie eesmärk muuta nende kasutamine mugavaks ja teile tõeliselt abiks. Paljud meie juhiabisüsteemid suhtlevad üksteisega, et ohutust veelgi parandada.

Külgkokkupõrke vältimise tugi

See süsteem kasutab radaritehnoloogiat, et tuvastada vähekaitsetuid liiklejaid ja muid teie veoki külgedel olevaid sõidukeid. Eesmärk on vältida õnnetusi pööramisel ja sõiduraja vahetamisel. Meie süsteem katab veoki mõlemad pooled, isegi kui seadus nõuab ainult reisijapoolset katmist. Juht saab hoiatuse, kui jälgitavas piirkonnas tuvastatakse objekt. Kui veok on varustatud sõiduraja püsimise abisüsteemiga, siis see sisaldab ka roolimise juhtimist.

Esikokkupõrke hoiatus avariipidurdusega

Vähendage eessõitvate sõidukitega kokkupõrke ohtu. Esikokkupõrke hoiatus avariipidurdusega hoiatab teid, kui kaugus eesoleva sõidukiga väheneb ja süsteem tuvastab teatud kokkupõrkeohu. Kui te kohe midagi ei tee ja süsteem peab kokkupõrkeohtu vahetuks, rakendatakse teie veoki peatamiseks sõiduki pidureid.

Sõidurajal püsimise abi

Nautige tuge, mis aitab teie veokil pidevalt sõidurajal püsida. Sõidurajal püsimise abisüsteem kasutab sõiduraja märgistuse jälgimiseks esikaamerat. Kui veok kaldub sõidurajalt kõrvale, annab süsteem teile märku ja pakub juhtimiseks abi, et suunata veok sõiduraja keskele. Süsteem on aktiivne kiirustel üle 55 km/h ja aitab teil vältida õnnetusi, kus veok liigub sõidurajalt välja, eelkõige maanteedel.

Kaassõitja nurgakaamera

Avastate pimedad nurgad ja saate suurepärase ülevaate kõrvalistujapoolsetest ning veoki ees olevatest aladest. Kaassõitja nurgakaamera asub kõrvalistuja küljepeegli jala küljes. Selle käivitab automaatselt suunatuli ja kaamera vaade projitseeritakse teie külgmisele ekraanile. See on ideaalne tugi tiheda liiklusega tänavatel, suure liiklusega maanteedel ja ehitusplatsidel.

Autorongi sirgestuspidur

Libedal ja käänulisel teel allamäge sõitmisel võib sirgestuspidur takistada haagise külglibisemist. See annab haagisele pidurdusimpulsse, mis tõmbavad autorongi sirgeks. Sirgestuspiduri saab rakendada kiirusel kuni 40 km/h. Sirgestuspidur on saadaval nii raamveokite kui ka sadulvedukite jaoks.

Allamäge sõitmise kiirushoidik

Kas teie marsruutidel on künkaid ja soovite allamäge sõites vältida rattapidurite ülekuumenemist? Allamäge kiirushoidik aitab teil hoida sõiduki kiirust alla seatud kiiruse. See kasutab lisapidurit koos optimeeritud käiguvalikuga ja rattapidureid kasutatakse ainult siis, kui seda tõesti vaja on. Vajadusel saate siiski kasutada piduripedaali, et kiirust veelgi vähendada, ilma allamäge kiirushoidikut välja lülitamata. 

Elektrooniline stabiilsusprogramm

Volvo elektrooniline stabiilsusprogramm (ESC) vähendab tuntavalt külglibisemise ja ümbermineku ohtu. Kui süsteem tuvastab kriitilise olukorra, sekkub see silmapilkselt, vähendades mootori võimsust ning rakendades pidureid igal rattal eraldi. Süsteem pidurdab ka haagise rattaid, tagades seeläbi kogu autorongi stabiilsuse.

Juhi valvsusabisüsteem

Kui olete rooli taga väsinud või tähelepanematu, on õnnetuste oht suurem. Juhi valvsusabi eesmärk on seda vältida, jälgides sõidukäitumist ja veoki asendit sõiduraja ning teeservade suhtes. Kui süsteem tuvastab uimasuse või tähelepanematuse tunnuseid, teavitatakse teid helisignaaliga ja teatega, mis julgustab teid pausi tegema. Funktsioon töötab kiirustel üle 65 km/h.

Pikivahe hoiatus

Kui sõidate kiirusel üle 60 km/h ega kasuta adaptiivset kiirushoidikut, on pikivahe hoiatus aktiivses olekus. Kui sõidate eessõitvale sõidukile liiga lähedale, kuvatakse esiklaasile visuaalne hoiatus. Pikivahe hoiatus võimaldab teil aeglustada ja hoida ohutut pikivahet ees liikuva sõidukiga.

Avariipidurdustuli

Tagant otsasõidud võivad põhjustada suuri kahjustusi ja olla eluohtlikud. Eriti jõulise piduripedaalile vajutamise korral hakkab avariipidurduse signaali süsteem kiiresti vilkuma, hoiatades täiendavalt teie taga liikuvate sõidukite juhte.

Sõiduraja hoidmise tugisüsteem

Püsige sõidurajal. Sõidurajal püsimise tugisüsteem hoiatab teid tahtmatute rajalt kõrvalekaldumise eest, mis võiks põhjustada õnnetusi. Süsteem kasutab esiklaasile paigutatud kaamerat ja annab heliga märku, kui veoki esiratas ületab nähtava sõiduraja märgistuse. Süsteem töötab kiirustel alates 60 km/h ja rohkem.

Tekkis küsimus?

Teie asukohajärgne Volvo Trucksi müügiesindaja vastab teie küsimustele. Astuge läbi, helistage või kutsuge nad enda juurde.