Volvo Estonia

EESTI

×

Vajalik abi vajalikul hetkel

VOLVO TRUCKSI JUHIABISÜSTEEMID

Volvo Trucksi juhiabisüsteemid annavad teile, teie veokile ja teistele liiklejatele parima võimaliku kaitse.

Autorongi sirgestuspidur

Libedal ja käänulisel teel allamäge sõitmisel rakendub sirgestuspidur ja takistab haagise külglibisemist. See annab haagisele pidurdusimpulsse, mis tõmbavad autorongi sirgeks. Sirgestuspiduri saab rakendada kiirusel kuni 40 km/h. Sirgestuspidur on saadaval nii raamveokite kui ka sadulvedukite jaoks.

Allamäge sõitmise kiirushoidik

Kas teie marsruudid on nii mägised, et peate allamäge sõitmisel kiiruse vähendamiseks kasutama piduripedaali? Allamäge sõitmise kiirushoidik rakendab kiirushoidikuga seatud kiiruse säilitamiseks lisapidureid, nt mootorpidurit ja retarderit.

Sõidurajal püsimise abi

Volvo dünaamiline roolisüsteem koos sõidurajal püsimise abiga kasutab kaamerat, et jälgida teekattemärgiseid ja veoki asukohta sõidurajal. Kui veok ületab tahtmatult teekattemärgistuse, suunab süsteem veoki automaatselt tagasi sõiduraja keskele. Juhti teavitatakse sellest rooli vibreerimisega. 

Kohanduv püsikiiruse regulaator

Tihedas liikluses aitab radaranduriga adaptiivne kiirushoidik hoida ees liikuva sõidukiga ohutut pikivahet, juhtides gaasipedaali ja kõigi pidurite tööd. Sagedaste peatumiste funktsioon tagab selle täieliku toimimise kuni peatumiseni – sõidu jätkamiseks vajutage lihtsalt gaasipedaali või jätkamisnuppu. See muudab adaptiivse kiirushoidiku kasulikuks funktsiooniks tiheda liikluse ja liiklusummikute korral.

Pikivahe hoiatus

Kui sõidate kiirusel üle 60 km/h ega kasuta adaptiivset kiirushoidikut, rakendub pikivahe hoiatus. Ees liikuvale sõidukile lähenemisel näidatakse esiklaasil visuaalset hoiatust. Pikivahe hoiatus võimaldab teil aeglustada ja hoida pikivahet ees liikuva sõidukiga.

Sõiduraja vahetuse abisüsteem

Sõiduraja vahetuse abisüsteem kasutab radartehnoloogiat, et skaneerida kõrvalistujapoolset ala teiste liiklejate leidmiseks. Kui lülitate suunatule sisse ja süsteem tuvastab, et sõiduraja vahetus ei ole ohutu, annab süsteem märku helisignaali ja vilkuva märgutulega kõrvalistujapoolse peegli kõrval.

Elektrooniline stabiilsusprogramm

Volvo elektrooniline stabiilsusprogramm (ESC) vähendab tuntavalt külglibisemise ja ümbermineku ohtu. Kui süsteem tuvastab kriitilise olukorra, sekkub see silmapilkselt, vähendades mootori võimsust ning rakendades pidureid veoki ja haagise igal rattal eraldi.

Avariipidurdustuli

Eriti jõulise piduripedaalile vajutamise korral hakkavad pidurituled kiiresti vilkuma, hoiatades täiendavalt teie taga liikuvate sõidukite juhte. See on lihtne viis vältida eluohtlikke tagant otsasõite.

Avariipidurdusega kokkupõrkehoiatus

Kokkupõrkeohu korral teavitab meie intuitiivne kokkupõrke hoiatussüsteem teid hoiatustuledega esiklaasil. Avariipidur rakendub automaatselt, vähendades oluliselt raskete kehavigastuste ohtu.

Saadaval nende veokite jaoks

SOOVITE OHUTUSSÜSTEEMI UUENDADA?

Rääkige Volvo Trucksi müügiesindajaga oma ohutussüsteemidest.