Veokid

 

 

 

Nüüd on õige aeg paigaldada ja kalibreerida kõigil piiriülestel vedudel kohustuslikuks muutuv teise põlvkonna nutikas sõidumeerik, sest vahetamise tähtajad lähenevad kiiresti.
 

Volvo nutika sõidumeeriku teise põlvkonna teine versioon toetab uut EL liikuvuspaketi seadusandlust ning sobitub täiuslikult Volvo veokiga kuvades teabe ka näidikuteplokis ja teabeekraanil.

Järgmise kahe aasta jooksul peavad kõik ELi piires piiriüleseks transpordiks kasutatavad veokid olema varustatud teise põlvkonna sõidumeerikutega, vastavalt uutele määrustele, mis jõustusid 2023. aasta augustist.

 

Uus seadusandlus on osa ELi liikuvuspaketist, mille eesmärk on kaitsta veokijuhtide töö-ja puhkeaegu. Alates 2023. aasta 21. augustist peavad kõik uued üle 3,5-tonnised veokid olema varustatud teise põlvkonna nutikate sõidumeerikutega. 2024. aasta lõpuks tuleb kõik mitte targad analoog- või digitaalsõidumeerikud välja vahetada ja 2025. aasta augustiks tuleb uuendada ka kõik esimese põlvkonna nutikad sõidumeerikud.

 

"Kui teil on veok, mida praegu kasutatakse ELi piires piiriülestes ülesannetes, siis on aeg hakata nende uute määruste jaoks valmistuma," ütleb Helena Knappe, Volvo Genuine Parts Manager. "Ideaalis on parim aeg nutika sõidumeeriku paigaldamiseks teie järgmise hoolduse ajal, kuna see säästab teie aega ja väldib täiendavat töökoja külastust!"

 

Tutvumishind sisaldab sõidumeeriku ja kiiruse anduri vahetust ning vajadusel DSRC antenni paigaldust (lisandub antenni hind), tarkvara Volvo veoki kohandamiseks uut tüüpi sõidumeerikuga ja programmeerimist ning sõidumeeriku kalibreerimist.

Broneeri aeg lähimas Volvo Estonia esinduses!

Volvo Truck Center Tallinn

Kurekivi tee 10, Lehmja küla
75306 Rae vald, Harjumaa
Üldnumber 671 8360
Töökoda 671 8382
Varuosad 671 8372
Veokid 5067 467

Volvo Truck Center Tartu

Põhjala 1a, Kandiküla
61404 Tartu, Tartumaa
Töökoda 738 4150
Varuosad 738 4148
Veokid 5079 469

Volvo Truck Center Pärnu

Keskuse 1, Sauga alevik
85008 Tori vald, Pärnumaa
Töökoda 449 9610
Varuosad 449 9614
Veokid 5661 1526

Millised on Volvo sõidumeeriku eelised?

Volvo sõidumeerik on loodud spetsiaalselt Volvo veokitele, mis muudab selle paigaldamise lihtsamaks ja vähem tööd nõudvaks. Selle sõidumeeriku integreerimine Volvo veoki süsteemidega on sujuvam ning vajab vähem juhtmeid ja lisaseadmeid kui mõne teise tootja sõidumeerikute kasutamine. Lisaks annab Volvo originaalosa kasutamine kindlustunde, et sõidumeerik töötab usaldusväärselt ja on täielikult ühilduv teie Volvo veokiga. Volvo esinduses paigaldatud originaal varuosadele ja lisaseadmetele kehtib 2. aastane garantii.

Volvo Trucksi sõidumeerik on loodud ja arendatud nii, et see sobituks ideaalselt Volvo veokiga. Isegi selle füüsiline disain on täielikult ühilduv kabiini sisekujundusega.

Digitaalne teenus, mis muudab nõuetele vastavuse veelgi lihtsamaks

Volvo uusim teise põlvkonna nutikas sõidumeerik vastab ELi liikuvuspaketi nõuetele, registreerides piiriületuste ajad ja asukohad ning salvestades GPS-i abil iga päevase vahetuse alguse ja lõpu ning veoki asukoha iga kolme sõidutunni järel. Teenus toimib alates G3 taseme sõidukaartidega. DSRC (Dedicated Short Range Communication) võimaldab kaugside sõidumeeriku ja teeäärsete kontrollametnike vahel, aidates vältida tarbetuid peatusi ja kontrolle.

 

Sõidumeerik võimaldab turvalist andmete haldamist ja automaatset kauglaadimist kasutades Volvo Connect teenust, tagades seeläbi vastavuse ELi seadusandlusele ja vähendades halduskoormust. Lisaks võimaldab see ka sõidukipargi ja transporditeenuste paremat ülevaadet ja planeerimist.

 

 

Volvo uue nutika sõidumeeriku saab Volvo Estonia esindusest! 

Teise põlvkonna nutika sõidumeeriku paigaldamiseks võtke ühendust lähima Volvo Trucksi esindusega, kui broneerite oma järgmise hoolduse. Esinduse spetsialistid juhendavad teid kogu protsessi vältel, et tagada paigaldus ja kalibreerimine volitatud tehniku poolt.