Veokid

Selgunud on Rootsi Äriauhinna kandidaadid

Eestis üheksandat korda väljaantavale mainekale Rootsi Äriauhinnale (Swedish Business Awards) esitati tänavu 40 kandidaati. Žürii valis neist kolmes kategoorias välja kokku üheksa finalisti. Võitjad tehakse teatavaks 10. oktoobril Kumus toimuval rahvusvahelisel konverentsil. Volvo Estonia annab ettevõtluskonkursil välja auhinda jätkusuutlik kasv.
Selgunud on Rootsi Äriauhinna kandidaadid

Rootsi Eksportnõukogu Eesti esinduse juhi Janar Suti sõnul on Eesti ettevõtluse tase ja kvaliteet aastatega tõusnud. Ühes sellega on muutub ka kandideerivate ettevõtete tegevusvaldkond üha laiahaardelisemaks. "Üheksa välja valitud nominenti esindavad žürii hinnangul parimal moel seda, miks Rootsi Äriauhinna konkurss on ellu kutsutud - rahvusvaheline koostöö, innovatsioon ja märkimisväärne panus ühiskonda. Sellega ollakse eeskujuks nii alustavatele ettevõtetele kui ka juba aastakümneid Eestis tegutsenud suurkorporatsioonidele," lisas Sutt.

Volvo Estonia teeb äriauhindadega koostööd teist aastat. "Rootsi äriauhinnad toovad kokku edukad ettevõtted, kes lisaks finantstulemustele panustavad aktiivselt ka oma töötajatesse ja kogukonda. Rootsi äriauhinnad on suurepärane võimalus neid ettevõtteid ja nende tegevusi laiemale üldsusele tutvustada," sõnab Veiko Tarvis, Volvo Estonia tegevjuht. 

Enim kandidaate esitati tänavu jätkusuutliku kasvu kategoorias, kuhu laekus kokku 18 avaldust. Žürii hinnangul on ka see märk sellest, et põhjamaised väärtushinnangud on siinsesse ettevõtluskeskkonda juurdumas. Kõige enam oli tunnustusele pürgijate seas tehnoloogia ja IKT valdkonna tegijaid, lisaks mitmed Eesti disaini, tööstuse ning toidu- ja jaekaubandusega seotud ettevõtjad.

Aasta noore ettevõtja nominendid:

  • Kristel Kruustük (Testlio)
  • Margus Valge (Wesse Engineering)
  • Stella Soomlais (Stella Soomlais Design)

Jätkusuutliku kasvu ja vastutustundliku ettevõtluse nominendid:

  • Incap Electronics Estonia
  • SEB Eesti
  • Wendre

Tehnoloogilise innovatsiooni nominendid:

  • Lainergy
  • Protex Balti
  • Sendsmaily

Võitjad tehakse teatavaks 10. oktoobril Kumus mitmesaja ettevõtja ja arvamusliidri osalusel toimuval rahvusvahelisel konverentsil ja auhinnagalal. Ettevõtluskonkursiga Rootsi Äriauhind 2017 julgustatakse Eesti ettevõtteid oma Rootsi kolleegidega rohkem koostööd tegema ja välisturgudele laienemise peale mõtlema. Tunnustuse eesmärk on väärtustada kahe riigi vahelist head ärikliimat ja tugevat ettevõtluse alast koostööd.

Rootsi Äriauhind 2016 raames pälvis silmapaistva tehnoloogilise innovatsiooni auhinna Tervisetehnoloogiate Arenduskeskuse meetod globiinilukk (GlobinLockTM), vastutustundliku ja jätkusuutliku ettevõtluse preemia vääriliseks tunnistati kohvitootja Coffee People ning noore ettevõtja auhinna pälvis Bikeep kaasasutaja ja tegevjuht Kristjan Lind.
Ettevõtluskonkurss Rootsi Äriauhind sai alguse 2006. aastal Leedust. 2009. aastal esmakordselt Eestis toimunud konkurssi korraldavad Rootsi Eksportnõukogu ja Rootsi Suursaatkond Eestis. Üritust toetavad Ericsson, Volvo Estonia, Telia, AJ Tooted ja Rootsi Kaubanduskoda.