Veokid

Volvo Defense sõlmib 7-aastase raamlepingu Eesti ja Lätiga

Volvo Defense, Volvo Trucks ja Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus ning Läti Kaitseministeerium sõlmisid raamlepingu logistikaveokite tarnimiseks. Volvo valiti üheks kahest tarnijast, kes seitsme aasta jooksul tarnivad kokku kuni 3000 veokit.
Volvo Defense FMX

Alates 2024. aastast kavatseb Volvo Defense alustada logistikaveokite tarnimist Eestile ja Lätile. Kahe riigi kogutellimus on kuni 3000 veokit koguväärtusega ligikaudu 437 miljonit eurot.
 

Leping allkirjastati kolmapäeval, 4. oktoobril Tallinnas toimunud pidulikul üritusel, millest võtsid osa Eesti, Läti ja Rootsi valitsuse esindajad.
 

Volvo veokid koosnevad viiest eritellimuskonfiguratsioonist, mis põhinevad Volvo Trucksi tugeval töökindluse ja tõhususe poolest tuntud mudelil FMX. Leping sisaldab ka terviklikku hooldus- ja varuosaprogrammi. Veokid valmivad Volvo Trucksi Tuve koostetehas Göteborgis, Rootsis.
 

"See on Volvo Defense'i jaoks oluline tehing ning meie toodete töökindluse ja Volvo kui pikaajalise äripartneri usaldusväärsuse tõend," ütles Volvo Defense'i president Andreas Svenungsson. "Ootan koostööd meie klientidega Eestis ja Lätis, et järgmiste aastate jooksul kohandada just neile kõige paremini sobivad tooted ja teenused."

Uus leping tugineb Volvo Defence'i ja Eesti relvajõudude pikaajalisele suhtele: esimesed tarned toimusid 2014. aastal. Eesti ja Läti on Volvo Trucksi väljakujunenud turud stabiilse taristuga müügi- ja järelturuteenuste jaoks.

„Sellel lepingul on Eesti jaoks suur tähtsus, sest see annab meile ainulaadse võimaluse osta eritellimusel valminud veokeid, mis on kohandatud meie kaitseväe vajaduste jaoks. Meil on Volvoga lepingu sõlmimise üle hea meel, sest nende veokid on aastate jooksul järjepidevalt tõestanud oma sobivust Eesti kliimasse ja keskkonda," ütles Eesti Kaitseinvesteeringute Keskuse sõidukite, tehnika ja logistika kategooriajuht Erko Sepri.

Volvo Defense on Volvo Trucksi äriüksus ja paikneb Rootsis Göteborgis. Volvo Defense pakub laia valikut eritellimusel valmistatud logistikaveokeid, eritööde masinaid, mere- ja tööstusrakendusi ning mootoreid elanikkonnakaitse ja kaitsevaldkonna klientidele kõikjal maailmas. Ettevõtte tooteid iseloomustab vastupidavus ja paindlikkus ning keskendumine kasutustõhususele ja võimekusele. 

LINK kõrgresolutsiooniga piltidele

Täpsemate andmete saamiseks palun pöörduge:

Stefan Elfström
Meediasuhete juht, Volvo Trucks
stefan.elfstrom@volvo.com
+46 708 25 30 72

Volvo Trucks pakub täielikke veonduslahendusi professionaalsetele ja nõudlikele klientidele, varustades neid kesk- ja raskeveokite täisvalikuga. Klienditugi tagatakse 2300 hoolduskeskusest koosneva ülemaailmse võrgustiku kaudu, mis hõlmab enam kui 130 riiki. Volvo veokite tootmine toimub 12 riigis üle kogu maailma. 2022. aastal tarniti kogu maailmas umbes 145 000 Volvo veokit. Volvo Trucks on Volvo kontserni osa. Volvo kontsern on maailma juhtivaid veokite, busside, ehitusseadmete ning merenduses ja tööstuses kasutatavate tööstuslike mootorite tootjaid. Kontsern pakub ka finantseerimise ja hoolduse täislahendusi. Volvo Trucksi töö põhineb ettevõtte põhiväärtustel – kvaliteedil, ohutusel ja keskkonnahoiul.