Veokid

Tooted ja teenused

 

Mis eristab akuga elektriveokit ülejäänud tootevalikust? Kui kaugele saab nendega sõita ja millistes sektorites nad silma paistavad? Need vastused küsimustele sisaldavad seda, mis teeb elektriveokid ja neid toetavad teenused ainulaadseks.

 

Elektromobiilsus viitab sõidukitele – sealhulgas autodele, bussidele, rongidele ja veokitele –, mis töötavad täielikult või osaliselt elektri jõul, mille pardal on energia salvestamise vahend ja mida tavaliselt varustatakse elektriga võrgu kaudu. Elektrilise jõuülekandega raskeveokite peamine tüüp on BEV (akuelektrisõiduk), kuid on ka vesinikul töötavaid elektrisõidukeid, mida nimetatakse kütuseelemendiga elektrisõidukiteks (FCEV). Elektromobiilsus hõlmab ka laadimistaristut ja tugiteenuseid, mis võimaldavad planeerida sõiduulatust ja teekonda ning muid funktsioone.

Akuga elektrisõiduk kasutab energiat, mis on elektrivõrku kasutades akudesse laetud. Kütuseelemenditehnoloogiat kasutav elektrisõiduk töötab vesinikuga, mis muudetakse sõidu ajal elektriks. Kütuseelemendiga elektriveokid on nagu ka akuelektriveokid, kuid sellise erinevusega, et suurem osa kütuseelemendiga sõidukites olevast energiast salvestatakse vesinikuna, mida toetavad ka akud. Volvo Trucks töötab mõlema tehnoloogiaga. Kui akuelektriveokeid saab osta praegu, siis kütuseelemendiga elektriveokid on kaubanduslikuks kasutamiseks saadaval selle kümnendi teisel poolel.

Usume, et aastaks 2030 sõidab rohkem 50% kõigist Euroopas müüdavatest uutest Volvo veokitest elektri jõul, kasutades kas akusid või kütuseelemenditehnoloogiat.

Volvol on praegu tööstusharu kõige laiem tootevalik kaheksa seeriatootmises oleva mudeliga, mis on kasutuses väga laialdaselt linnasiseste ja linnadevaheliste transporttööde puhul. Võimalik on saada järgmisi mudeleid: Volvo FH Aero, Volvo FH, Volvo FM, Volvo FM Low Entry, Volvo FMX, Volvo FE, Volvo FL ja Volvo VNR (saadaolev mudelivalik sõltub turust: Volvo VNR on saadaval Põhja-Ameerikas). 2023. aastal alustati uute raamveokite seeriatootmist, et täiendada olemasolevat tootevalikut. 

Volvo elektriveokid vastavad samadele kõrgetele liiklusohutuse standarditele nagu meie teised veokid ja pakuvad samu ohutussüsteeme nagu diiselmootoriga mudelid. Lisaks on elektriveokitele lisatud konkreetsed kokkupõrke stsenaariumid, et kontrollida aku paigalduse ja muude elektriliste komponentide kokkupõrkekindlust. Lisaks oleme teinud kõik endast oleneva, et veoki 600-voldine elektrisüsteem oleks veoki kasutamisel ja hoolduse ajal ohutu.

Aku energiaseisundit saab kogu aeg jälgida armatuurlaual ja kaugjuhtimisega. Kui see läheneb nullile, teavitatakse juhti ja saadaolevat võimsust vähendatakse, mis mõjutab juhitavust. 

Hooldusvälbad on ligikaudu samad, kuid hooldus erineb traditsioonilise jõuülekande hooldamisest. Varuosade tarbimine sõltub transpordirakendusest, veoki kasutuspiirkonnast ja paljudest muudest teguritest. Veokitega on kaugühendus, mille kaudu on võimalik teatada erinevate komponentide seisukorrast, mis tähendab, et nende tööea suurendamiseks on võimalik planeerida teeninduse ja hoolduse aegu.

Kõik elektriveokeid müüvad edasimüüjad on valmis võtma täielikku vastutust veokite tehnosüsteemide ja funktsioonide eest. Paljudel hooldustöökodadel on juba laialdased kogemused elektribusside hooldamisel.

Elektriveokite jõudluskõver erineb sisepõlemismootoriga veokite omast. Näiteks jõud rakendub kohe peale jala gaasipedaalile panekut. Asjaolu, et elektriveokid kasutavad vähem käike, muudab ka teistsuguse sõidukogemuse.

Elektriveokid tekitavad vähem vibratsiooni ja vähem müra, mis tagab mugava ja lõõgastava sõidukogemuse.

Võtke ühendust kohaliku Volvo edasimüüjaga ja registreerige oma huvi.

Alustasime täiselektriliste veokite seeriatootmist klientidele 2019. aastal, kuid alustasime elektri ja muude kütuste kombinatsiooni kasutavate hübriidveokite müüki juba ammu enne seda. Teistel Volvo Grupi üksustel, eriti seoses Volvo bussidega, on laialdased kogemused elektrisõidukite vallas. Volvo tarnis esimese täiselektrilise bussi 2016. aastal ja on siiani tarninud üle 5000 elektribussi üle maailma.

Meie elektriveokid jagavad platvormi meie teiste jõuülekannetega ja vastavad samadele kõrgetele kvaliteedistandarditele. Volvo hea väljaõppega töötajad aitavad klientidel oma veokeid nende konkreetsetele nõuetele vastavaks konfigureerida ja pakuvad veoki kasutamise ajal asjatundlikku tuge. Akusid ja veokite üldist seisukorda jälgitakse pidevalt, et oleks võimalik õigeaegselt tuvastada kõiki meetmeid, mida on vaja järgmise hooldusvisiidi ajal rakendada. Akude suure igapäevase jõudluse tagamiseks on kasutamiseks tehnoloogiline teenus Sõiduvalmis. See valmistab välistemperatuuridest lähtudes veoki ette tootlikuks tööpäevaks. Vajadusel soojendab see akusid või kui tegu on väga sooja ilmaga, siis jahutab neid. Akude optimaalne temperatuur on umbes +25°C.

Saate kasutada elektriveokite puhul kõiki meie olemasolevad makselahendusi: Sularahamakse, liising ja rent. Need kohandatakse vastavalt iga kliendi vajadustele.

Jah, seeriatootmine algas 2019. aastal ja neid tarnitakse klientidele üle maailma. 

Lisateabe saamiseks võtke ühendust Volvo Trucksi esindajaga.

Jah, me jätkame erinevate jõuülekannete pakkumist ja soovitame kõige sobivama lahenduse vastavalt igale kliendile ja geograafilisele asukohale. Tarnime järjest kütusesäästlikumaid sisepõlemismootoriga veokeid, gaasimootoriga veokeid ja elektriveokeid.

Pakume oma elektriveokeid Kuldlepinguga, mis tähendab, et kogukulud sisaldavad hoolduskulusid. Hoolitseme selle eest, et veoki kogukulu oleks konkurentsivõimeline.

See sõltub kasutusvaldkonnast ja sõiduki spetsifikatsioonist. Akud lisavad lisaraskust ja selle kompenseerimiseks lubab EL kuni kahetonnist täiendavat autorongi täismassi. Otsus ja rakendamine on iga riigi enda teha.

Tekkis küsimus?

Volvo Trucksi kohalik müügiesindaja vastab teie küsimustele. Astuge läbi, helistage või kutsuge ta enda juurde.