Volvo Estonia

EESTI

×

Küpsiste teatis

1. Küpsiste teatis
1.1. Küpsistest
Veebilehed kasutavad nutikaid ja kasulikke tehnoloogiaid kasutajasõbralikkuse suurendamiseks ja lehe võimalikult huvitavaks muutmiseks iga kasutaja jaoks. Üks tuntuimaid tehnoloogiaid sisaldab küpsiseid. Küpsiseid võivad kasutada veebilehe omanikud või kolmandad osapooled, nagu reklaamijad, kes edastavad teateid teie külastatava veebilehe kaudu.

Küpsised on väikesed tekstifailid, mida veebilehed salvestavad kasutajate arvutitesse. Küpsistes olevaid andmeid saab kasutada ka sama küpsist kasutavate erinevate veebilehtede külastamise jälgimiseks.

Küpsiseid klassifitseeritakse nende kestuse ja tegijate järgi.

Me arvame, et teil on oluline tunda küpsiseid, mida meie veebileht kasutab ja teada nende kasutamise eesmärki. Eesmärke on kolm: me tahame tagada teie privaatsust, kasutajasõbralikkust ja meie veebilehe finantseerimist nii hästi kui võimalik. Järgnev selgitus tutvustab teile lähemalt kasutatavaid küpsiseid ja nende eesmärke.

2. Kuidas Volvo kontsern ja/või selle ettevõtted ja brändid kasutavad küpsiseid
Volvo kontsern kasutab küpsiseid külastajate statistika kogumiseks ja teie eelistuste salvestamiseks, kui navigeerite läbi veebilehtede. Meie eesmärk küpsiste kasutamisel on parandada meie veebilehe kasutamist teie kui külastaja poolt.

3. Küpsised ja nende funktsionaalsus
Erinevat tüüpi küpsiseid kasutatakse erineval otstarbel.
Allpool leiate loendi kõige üldisemate küpsisetüüpide ja nende kasutamise eesmärkide kohta.

3.1. Seansiküpsised
Seansiküpsised salvestatakse ajutiselt teie arvuti mällu samal ajal kui teie külastate veebilehte, nt teie valitud keele jälgimiseks. Seansiküpsiseid ei salvestata teie arvutisse kauaks ja need kaovad alati, kui sulete veebibrauseri.

3.2. Püsi- või jälgimisküpsised
Püsiküpsis salvestab faili teie arvutisse pikaks ajaks, seda tüüpi küpsistel on aegumistähtaeg. Püsiküpsised aitavad veebilehtedel meeles pidada teie andmeid ja seadeid, kui te neid tulevikus külastate. Tulemuseks on kiirem ja mugavam juurdepääs, kuna te ei pea enam näiteks sisse logima.

Kui aegumistähtaeg on möödunud, kustutatakse küpsis automaatselt, kui naasete selle loonud veebilehele.

3.3. Esimese osapoole küpsised
Need loob veebileht ise (brauseri aadressiribal olev domeen) ja neid saab lugeda ainult see leht. Neid küpsiseid kasutatakse laialdaselt näiteks teie eelistuste salvestamiseks, mida kasutatakse siis, kui külastate uuesti seda lehte.

3.4. Kolmanda osapoole küpsised
Neid loovad erinevad domeenid brauseri aadressiribal näidatavast domeenist, mis kuulub veebilehe omanikust erinevasse organisatsiooni.

Kolmanda osapoole küpsised võivad olla näiteks need, mida kasutatakse andmete kogumiseks reklaamide ja kohandatud sisu ning samuti veebistatistika kohta.

Kuna kolmanda osapoole küpsised võimaldavad genereerida põhjalikumaid ülevaateid, peetakse neid terviklikkuse seisukohalt tundlikemaks. Seetõttu lubab enamus veebibrausereid teil keelata kolmanda osapoole küpsised.

3.5. Välkküpsised

Välkküpsised (kohalikud jagatud objektid) on andmete osad, mida Adobe Flash’i kasutavad veebilehed võivad salvestada teie arvutisse.

Välkküpsised on uus meetod teie liikumiste jälgimiseks ja teie kohta tavalisest palju rohkemate andmete salvestamiseks. Välkküpsiste üheks suureks puuduseks on see, et neid ei ole võimalik veebibrauseris leida. Neid ei näidata küpsiste loendis, mida näete, kui vaatate teie veebibrauseris salvestatud küpsiseid. Tavalised HTTP-küpsised ei saa salvestada rohkem kui 4 kB andmeid, samal ajal välkküpsised saavad salvestada kuni 100 kB.

Välkküpsiste tehniline kujundus on tavaliste küpsistega samasugune. Peaaegu kõigil veebibrauseritel on Flash Player, mida kasutatakse flash-esitluste kuvamiseks. Üks hästituntud flash-esitluste näide on videopleier YouTube’i videolehel. (Välkküpsised ei ole seotud üksnes YouTube’iga, vaid kehtivad kõigi veebilehtede kohta, mis kasutavad välkküpsiseid.)

Välkküpsistel ei ole ajapiirangut. Need püsivad seni, kuni kustutatakse.

3.5.1. Mille jaoks kasutame välkküpsiseid
Volvo kontsern kasutab välkküpsiseid statistika kogumiseks ja audioeelistuste seadmiseks.

3.5.2. Kuidas keelata välkküpsiseid
Välkküpsiseid ei ole brauseris võimalik samal moel blokeerida ega hallata, kuna need on salvestatud erinevasse kohta, Adobe veebilehel internetiseadete halduri üldiste salvestusseadete paneelile.

Seadete halduri juurde saab pääseda Adobe veebilehelt, kuid see töötab lokaalselt teie arvutis. Veebilehe salvestusseaded näitavad kõiki välkküpsiseid, mis on hetkel teie arvutisse salvestatud. Välkküpsiseid saab kustutada üksikutel lehtedel või kõiki korraga. Võimalik on ka suurendada või vähendada teie arvutisse salvestatava infokoguse hulka kilobaitides.

Välkküpsiseid ei salvestata, kui lähete üldistesse salvestusseadetesse ja keelate valiku „Allow third-party Flash content to store data on your computer“ (luba kolmanda osapoole välkküpsiseid oma arvutisse salvestada).

Kui soovite valida välkküpsiseid veebilehe põhjal, saate seda teha seadete halduris.

Välkküpsiste keelamise korral ei saa me tagada, et meie veebilehe kõik funktsioonid töötavad nii nagu ette nähtud.
 

4. Volvo kontserni seatud küpsiste loend

Küpsise nimetus Ülesanne
Adobe Analytics  
AMCV_###@AdobeOrg

See küpsis tuvastab unikaalse külastaja.

Kehtivusaja lõpp: 2 aastat.

s_cc

Selle küpsise seab ja seda loeb JavaScripti kood, et määrata,
kas küpsised on lubatud (väärtuseks seatud lihtsalt True (tõene)).

Kehtivusaja lõpp: Pärast seanssi

s_sq

Selle küpsise seab ja seda loeb JavaScripti kood, kui on lubatud ClickMapi funktsionaalsus. See sisaldab andmeid kasutaja viimati klõpsatud lingi kohta.

Kehtivusaja lõpp: Pärast seanssi

s_vi

See küpsis tuvastab unikaalse külastaja.

Kehtivusaja lõpp: 2 aastat.

s_fid

See küpsis tuvastab unikaalse külastaja.

Kehtivusaja lõpp: 2 aastat.

Adobe Target  
mbox

Adobe Targeti seatud küpsis, mida kasutatakse veebilehe sisu jõudluse mõõtmiseks A/B-testimise abil.

Kehtivusaja lõpp: 2 aastat.

Akamai  
AKA_A2

Seda Akamai küpsist kasutatakse sisu kiiremaks laadimiseks veebisaitidel, mis kasutavad kohanduva kiirendamise funktsiooni. Adaptive Acceleration (A2) on Akamai nutiplatvorm, mis rakendab pidevalt jõudluse optimeerimist. Konkreetseid kasutajaandmeid ei ole vaja määrata.

Kehtivusaeg: 1 tund

Amazon Web Service  
AWSALB

Kasutame teenust TrackDuck, mis võimaldab kasutajatel meie veebisaidi vigadest teada anda. Nemad omakorda kasutavad oma süsteemi majutamiseks teenust Amazon Web Services. Küpsis AWSALB võimaldab neil pakkuda teenust sujuvalt mitme teenuse kaudu, kasutades koormusejaoturit. Seega salvestab küpsis lihtsalt, milline serverifarm teid teenindab. 

Kehtivusaja lõpp: 7 päeva

Hotjar  
_hjClosedSurveyInvites

See küpsis seatakse juhul, kui külastaja suhtleb küsitlusel osalema kutsuva hüpikaknaga. Seda kasutatakse selleks, et vältida sama kutse uuesti esitamist, kui seda on juba näidatud.

Kehtivusaja lõpp: 1 aasta

_hjDonePolls

See küpsis seatakse siis, kui külastaja täidab küsitluse, kasutades küsitluse tagasiside vidinat. Seda kasutatakse selleks, et sama küsitlus ei ilmuks uuesti, kui see on juba täidetud.

Kehtivusaja lõpp: 1 aasta

_hjMinimizedPolls

See küpsis seatakse siis, kui külastaja minimeerib küsitluse tagasiside vidina. Seda kasutatakse selleks, et vidin jääks minimeerituks, kui külastaja navigeerib teie saidil.

Kehtivusaja lõpp: 1 aasta

_hjDoneTestersWidgets

See küpsis seatakse siis, kui külastaja sisestab oma andmed vidinasse Recruit User Testers. Seda kasutatakse selleks, et sama vorm ei ilmuks uuesti, kui see on juba täidetud.

Kehtivusaja lõpp: 1 aasta

_hjMinimizedTestersWidgets

See küpsis seatakse siis, kui külastaja minimeerib vidina Recruit User Testers. Seda kasutatakse selleks, et vidin jääks minimeerituks, kui külastaja navigeerib teie saidil.

Kehtivusaja lõpp: 1 aasta

_hjDoneSurveys

See küpsis seatakse siis, kui külastaja täidab küsitluse. Seda kasutatakse ainult küsitluse sisu laadimiseks, kui külastaja ei ole veel küsitlust täitnud.

Kehtivusaja lõpp: 1 aasta

hjIncludedInSample

See küpsis seatakse selleks, et anda Hotjarile teada, kas see külastaja on kaasatud valimisse, mida kasutatakse aruannete Heatmaps, Funnels, Recordings jne loomiseks.

Kehtivusaja lõpp: 1 aasta

_hjShownFeedbackMessage

See küpsis seatakse siis, kui külastaja minimeerib või lõpetab sissetuleva tagasiside. Seda tehakse nii, et sissetulev tagasiside laaditakse kohe minimeeritult, kui nad liiguvad teisele lehele, kus seda näidatakse.

Kehtivusaja lõpp: 1 aasta

_hjRecordingEnabled

See väärtus seatakse salvestamise alguses. Seda kasutatakse selleks, et näha, kas kasutaja juba salvestab seda seanssi.

Kehtivusaja lõpp: 1 aasta

Google Analytics  
__utmb

Statistiliste andmete kogumiseks kasutame mõnel veebisaidil ja -lehel Google Analyticsit. See küpsis määrab külastaja seanssi.

Kehtivusaja lõpp: Pärast seanssi

__utma

See küpsis määrab unikaalsed külastajad.

Kehtivusaja lõpp: 2 aastat.

__utmz

See küpsis jälgib liikluse allikaid ja navigeerimist.

Kehtivusaja lõpp: 6 kuud

_ga 

Seda küpsist kasutatakse kasutajate eristamiseks.

Kehtivusaja lõpp: 2 aastat.

_gid

Seda küpsist kasutatakse kasutajate eristamiseks.

Kehtivusaeg: 24 tundi

_gat

Seda küpsist kasutatakse päringu kiiruse reguleerimiseks. Kui Google Analytics on rakendatud Google Tag Manageri kaudu.

Kehtivusaeg: 1 minut

Google AdWords  
NID

See küpsis registreerib unikaalse ID, mis tuvastab naasva kasutaja seadme. ID-d kasutatakse sihtreklaamide jaoks.

Kehtivusaja lõpp: 6 kuud

Facebook  
fr

See on Facebooki peamine reklaamiküpsis, mida kasutatakse reklaamide asjakohasuse tagamiseks, mõõtmiseks ja parandamiseks.

Kehtivusaja lõpp: 3 kuud

datr

Küpsise datr eesmärk on tuvastada veebibrauser, mida kasutatakse Facebookiga ühendamiseks olenemata sisselogitud kasutajast. See küpsis mängib olulist rolli Facebooki turvalisuse ja veebilehe tervikluse tagamisel.

Kehtivusaja lõpp: 1 aasta

locale

See küpsis sisaldab selle brauseri viimase sisselogitud kasutaja lokaati. See küpsis paistab olevat seatud alles pärast kasutaja väljalogimist.

Kehtivusaja lõpp: 6 päeva

wd

See küpsis salvestab brauseri akna mõõtmed ja seda kasutab Facebook veebilehe esituse optimeerimiseks.

Kehtivusaja lõpp: 7 päeva

LinkedIn  
bcookie

Seda kasutab sotsiaalvõrguteenus LinkedIn, et jälgida sisseehitatud teenuste kasutamist. Brauseri ID küpsis.

Kehtivusaja lõpp: 1 aasta

bscookie

Seda kasutab sotsiaalvõrguteenus LinkedIn, et jälgida sisseehitatud teenuste kasutamist. Turvalise brauseri ID küpsis.

Kehtivusaja lõpp: 1 aasta

lidc

Seda kasutab sotsiaalvõrguteenus LinkedIn, et jälgida sisseehitatud teenuste kasutamist. 

Kehtivusaja lõpp: 1 aasta

BizoID

LinkedIni reklaami analüütika.

Kehtivusaja lõpp: 6 kuud

Youtube  
PREF

Registreerib unikaalse ID, mida Google kasutab statistika koostamiseks selle kohta, kuidas külastaja kasutab YouTube'i videoid erinevatel veebisaitidel.

Kehtivusaja lõpp: 2 aastat.

 

5. Kolmanda osapoole küpsiste loend

Küpsise nimetus Ülesanne
__stid
__uset
__unam
__stacxiommap
__stgmap
__stamap
__stdlxmap
pxcelBcnLcy
pxcelPage_c010
See on vahend, mis annab meie külastajatele võimaluse jagada ja soovitada Volvo Trucksi veebilehe sisu sotsiaalvõrgustikes.
UID
UIDR
Kasutame ScorecardResearchi veebisilte selliste andmete kogumiseks, nagu uued vs korduvad külastajad, ajatempel, URL ja veebilehe pealkiri. ScorecardResearchi silte ei kasutata lehekülastaja isiku tuvastamiseks. Peale selle kasutatakse ScorecardResearchiga kogutud andmeid ainult koondatud kujul. Teiste sõnadega, nende andmete põhjal loodud raportid ei ütle, et arvuti 1 läks lehelt A lehele B lehele C. Selle asemel põhinevad raportid alati arvutite kogumil, mis tähendab, et raportid sisaldavad andmeid, nagu „67% kõigist Interneti kasutajatest külastas lehte A“ või „35% lehte A külastanutest külastasid ka lehte B“.
demdex Seda küpsist kasutab Adobe Analytics, et määrata ühekordseid külastajaid erinevatel domeenidel. Demdex küpsise seab kolmas osapool, domeen demdex.net brauseris. See domeen asub eraldi kasutaja poolt praegu külastatud lehest.
RT LinkedIni sisselogimiseks kasutatav küpsis.

 


6. Küpsiste haldamine

6.1. Kuidas vaadata küpsiseid

Kuna küpsised on tavalised tekstifailid, saab neid vaadata enamikus tekstiredaktorites või tekstitöötlusprogrammides. Küpsise avamiseks klõpsake sellel. Allpool on linkide loend, kuidas vaadata küpsiseid erinevate brauseritega. Kui kasutate muud brauserit, vaadake selle brauseri küpsiste andmeid. Kui kasutate mobiiltelefoni, vaadake täpsemaid andmeid mobiiltelefoni kasutusjuhendist.

Firefox

Chrome

Internet Explorer 8-10


6.2. Küpsiste keelamine/lubamine või kustutamine
Küpsiste piiramiseks või blokeerimiseks kasutage brauseri seadeid.

Kui soovite küpsiste oma arvutisse salvestamise üldse ära keelata, saate oma brauseri seaded kohandada nii, et enne küpsiste salvestamist teid teavitatakse. Samal moel saate muuta brauseri seadeid selliselt, et see ei aktsepteeri mingisuguseid küpsiseid või kui, siis ainult kolmanda osapoole küpsiseid. Samal moel saate eemaldada kõik teie arvutisse juba salvestatud küpsised. Arvestage palun, et peate iga kasutatava brauseri ja arvuti seadeid eraldi muutma.

Võtke palun arvesse, et kui te ei soovi küpsiseid, ei saa me garanteerida meie veebilehe veatut funktsioneerimist. Mõned funktsioonid lehel võivad minna kaduma ja te ei pruugi mõningaid veebilehti enam näha. Peale selle ei pruugi küpsiste keelamine tähendada, et te ei näe enam mingeid reklaame. See tähendab lihtsalt seda, et reklaamid ei ole enam seotud teie huvidega ja neid korratakse sagedamini.

Igal brauseril on erinev meetod seadete kohandamiseks. Vajaduse korral tutvuge oma brauseri abifunktsiooniga õigete seadete tegemiseks.

Küpsiste keelamiseks oma mobiiltelefonis vaadake telefoni juhiseid.

Küpsiste kohta võite saada täpsemaid andmeid Internetis aadressil http://www.aboutcookies.org/

7. Muud/ettenägematud küpsised
Arvestades, kuidas töötavad Internet ja veebilehed, ei ole meil alati ülevaadet kõikidest küpsistest, mida kolmas osapool paigaldab meie veebilehe kaudu. See kehtib eriti juhtumite kohta, mil meie veebileht sisaldab nn varjatud elemente: tekste, dokumente, fotosid või videoklippe, mida säilitatakse kuskil mujal, kuid näidatakse meie veebilehel või selle kaudu.

Seetõttu andke meile teada, kui leiate küpsise, mida ei ole meie ülalesitatud loendis nimetatud. Või võtke otse ühendust vastava kolmanda osapoolega ja küsige, milliseid küpsiseid nad salvestavad, miks nad seda teevad ja kuidas nad tagavad teie privaatsuse.

8. Kontakt
Me võime aeg-ajalt neid avaldusi muuta, mille põhjuseks võivad olla muudatused meie veebilehel või eeskirjad küpsiste kohta. Meil on õigus igal ajal ja ilma eelneva hoiatuseta muuta avalduste sisu ja loendis olevaid küpsiseid. Sellel veebilehel võite näha viimast versiooni.

Kui teil on siiski küsimusi ja/või märkusi, palun võtke meiega ühendust.
Uuendatud 2018. aastal.